Ігротеки


Що таке ігротека?

У нашому житті вже так багато комп’ютерів, що при згадці якоїсь гри більшість думає про комп’ютерні ігри. Хоча ми всі без винятку колись грали у якісь настільні ігри. За часів СРСР були звичними посиденьки з доміно чи нардами у парках чи двориках багатоквартирних будинків. Поціновувачі інтелектуальних ігор зазвичай воліли шахи, а любителі азартних ігор цілими днями грали в сто одне або підкидного дурня. За радянських часів за грою в карти або лото у дворі можна було застати навіть пристойних бабусь.

Тепер про настільні ігри на свіжому повітрі нагадують лише радянські фільми та столики з лавками біля дитячих майданчиків, що збереглися у деяких старих дворах. Здається, ніхто тоді не думав називати це ігротеками, тим більше були офіційні шахові клуби та будинки культури. Втім, популярних та доступних настільних ігор для дорослих у XX столітті було небагато: шахи, шашки, нарди, доміно, лото та карти.

В наш час видається безліч настільних ігор, є чудові переклади російською мовою всесвітньо відомих іноземних ігор для дітей та дорослих. Розвивається нова субкультура любителів настільних ігор, які зазвичай збираються у компанії за інтересами у місцевих антикафе. Time club – це заклад, де все безкоштовно, крім часу та більшість антикафе має колекцію настільних ігор і пропонує безкоштовний чай, каву, солодощі, безлімітний wi-fi. Звичайно, зустрічаються game cafe, де пропонуються і комп’ютерні ігри, але все ж таки заходи в антикафе завжди включають ігротеку з настільними іграми. Однак навіть любителі настільних ігор не завжди одразу правильно розуміють, що таке ігротека, якщо жодного разу не бували на такому заході.

 

Як проходить весела ігротека в антикафе

Ми часто граємо в розвиваючі ігри з дітьми або в дорослі настілки з друзями, але якщо ви не фанат, то поступово набридає. З одного боку, будь-яка настільна гра — це можливість живого спілкування, з іншого боку, якщо компанія гравців не змінюється і не розширюється, то стає нудно. А все тому, що більшість постійно хоче нових вражень — розширення кола знайомств. Саме тому тепер найбільш популярні онлайн ігри на комп’ютері ми граємо в ті ж шахи, шашки або лото, але постійно з новими людьми спілкуючись під час гри через чат в інтернеті. Різноманітність і простота віртуального спілкування під час онлайн гри не дає нудьгувати і навіть відводить від реальності. Вражає і різноманітність комп’ютерних «настільних» ігор, хоча багато хто з них є адаптацією настільних ігор, наприклад, із сучасних — це популярний Каркассон, доступний у тому числі на планшетах і смартфонах.

Люди, які приходять в антикафе вільний час, найчастіше займають грою в настільні ігри, якщо немає конкретного заходу (концерт, тренінг чи презентація). Безкоштовна ігротека в антикафе – це теж свого роду заходи, про який оголошують заздалегідь.

  • Участь в ігротеці є безкоштовною для всіх бажаючих, потрібно просто сплатити час за тарифами антикафе на виході. Додатково ви отримуєте безлімітний wi-fi та чай, каву, солодощі.
  • Ігротека в антикафе – це чудова можливість завести нові знайомства серед креативної молоді, адже ви можете вибрати будь-яку компанію, де є вільні місця за столом для гри.
  • Ви можете прийти на ігротеку навіть якщо взагалі не грали раніше в настільні ігри (вас швидко навчать, є «настілки» з простими правилами та легкою, але захоплюючою механікою гри).
  • Можна принести свої настільні ігри, ігротека буває тематичною та закритою для сторонніх (якщо ви домовитеся з адміністрацією Тайм кафе, щоб виділили окрему залу).
  • Нерідко ігротека проходить у вигляді турніру з якоїсь настільної гри, а якщо перебувають спонсори або резервується призовий фонд — переможці отримують реальні призи.
  • Буває також ігротека для дітей і якщо антикафе надає послуги аніматорів – батьки зможуть з друзями грати у дорослі настільні ігри та розважатися в окремому залі, поки проходить дитяча ігротека.

 

Які бувають розвиваючі ігри – ігротека для дорослих

У будь-якому антикафе настільні ігри доступні всім відвідувачам, само собою колекція «настілок» залежить від конкретного ігрового кафе. Практично в кожному антикафе ви знайдете: Діксіт, Активіті або Еліас, Каркассон, Монополію, Свінтус або Уно та карти для рольової гри Мафія, а також багато інших настільних ігор.

Деякі настільні ігри мають вікові обмеження, але саме вони дозволяють невимушено знайомитися з протилежною статтю. Іноді проводиться нічна ігротека для дорослих, оскільки перевага антикафе полягає в тому, що відвідувачі можуть самі збиратися в компанії та пропонувати свої варіанти заходів. У результаті майже в кожному антикафе мафія (компанія любителів рольової гри в Мафію). Гравці в “мафію” збираються регулярно в антикафе, але часто грають і в інші “настілки”, організовують ігротеки.

Слід зазначити, що настільна ігротека затягує і спробувавши один раз більшість приходять знову і знову на ігротеки з ентузіазмом пробуючи різні настільні ігри. Навіть любителі «настілок», у яких вдома своя колекція ігор, часто ходять на ігротеки, бо в антикафе зручно збиратися великою компанією. Крім того, у Тайм клубі особлива атмосфера вільного простору для спілкування. А ще в хорошому антикафі позитивні адміністратори заряджають відвідувачів веселощами, допомагають освоювати правила незнайомих настільних ігор, проводять ігри в «мафію» і все це безкоштовно. Суть антикафе оплата лише за час, хоча іноді призначають фіксовану плату за вхід на певний захід. Щоб потрапити на безкоштовну настільну ігротеку, стежте за афішами в антикафе вашого міста.